Romige avocado hummus: suikervrijeĀ dipsaus, beleg, vissaus, saladedressing of barbecuedip
Sausjes, dipsaus, smeersels, ik ben er dol op. Over de vis, om te dippen, op een stukje brood of op een rijstewafel of bij de barbecue. Tijdens een detoxkuur kies je voor verantwoord dippen. Saus zonder melkproducten, suikervrijĀ en zonder e-nummers. Gelukkig heb je zĆ©lf binnen een handomdraai een detox dipsausje gemaakt. Hier een detox recept voor een romige avocado hummus, eigenlijk een combinatie van guacamole en de traditionele hummus. Enjoy!
Ingrediƫnten Romige avocado hummus
kikkererwten 200 gram( Let op, kikkererwten uit blik hebben vaak e-nummers en lekken xeno-oestrogeen. Kies voor Ć³f zelf gewelde kikkererwten of uit een glazen potĀ zonder toevoegingen bijvoorbeeld van Ekoplaza.)
- 2 rijpe avocado’s in grove stukken
- 3 eetlepels olijfolie extra vergine
- 2 eetlepels tahin ( sesampasta)
- sap van 1 limoen
- 1 knoflookteen in grove stukken
- halve theelepel komijnpoeder
- Himalaya zout naar smaak
- keukenmachine ofĀ staafmixer
Voor de garnering heb ik gekozen voor chilivlokken en een handje koriander.
Bereiden Romige avocado hummus
Voeg de kikkererwten, olijfolie, tahin, limoensap en knoflook in de keukenmachine en mix net zolang er een gladde brei is ontstaan. Let op dat de knoflook helemaal verwerktĀ is! Voeg het zout, peper, komijnpoeder en de avocado’s toe en mix het geheel wederom. Even proeven… en beslis of er nog wat extra zout, peper of olie aan toegevoegd kan worden. Serveer met wat pittige chilivlokken en koriander. Wat een saus, geniet! Ik ben benieuwd waarmee jij deze romige avocado hummus hebt gegeten. Wat mij betreft heerlijk op een zilvervlies rijstwafel of gerold in een blad van ijsbergsla met tonijn, tomaatjes en komkommer. Wat dacht je van een dipsaus met vers gesneden groenten?